گوشواره، انتخاب مدل مناسب با رنگ و مدل موی شما

امروزه، با افزایش تنوع در ساخت انواع گوشواره و رواج استفاده از آن به صورت روزانه، اهمیت سبک مورد نظر با مدل و رنگ مو نیز اهمیت زیادی پیدا کرده است.

گوشواره، از آن دسته زیورآلاتی است که از هزاران سال پیش برای جلوه دادن به ظاهر انسان، مورد استفاده بوده است.

انتخاب گوشواره مناسب بنا به فرم صورت، سبک لباس، زیورآلاتی که استفاده کرده اید، مدل، قد و رنگ موی شما، اهمیت زیادی دارد. البته این ها تنها یک سری اصول زیبایی هستند و هیچ قانونی برای آن وجود ندارد.

اینکه مدل موهایتان بلند و یا کوتاه، باز، بسته و یا شینیون شده، و حتی این که رنگ موهای شما روشن و یا تیره است، در انتخاب مدل گوشواره شما تاثیر به سزایی دارد و در زیبایی هرچه بیشتر شما، اهمیت به سزایی دارد.

معیارهای انتخاب گوشواره بر اساس اندازه مو

در انتخاب گوشواره و این که هرچه بیشتر زیبایی آن دیده شود، بهتر است که به اندازه موهای خود توجه داشته باشید.

 • موهای کوتاه:

زمانی که موهای کوتاهی دارید، به دلیل اینکه موهایتان جلوی بر روی گوش هایتان قرار نگرفته و گوشواره به راحتی دیده می شود، می توانید به راحتی هر مدلی که دوست دارید را استفاده کرده و آن را در معرض دید قرار دهید.

البته بهتر است که برای مناسبت های رسمی و فرمال، از مدل های میخی با سنگ های کوچک استفاده کنید.
همچنین برای مناسبت های غیر رسمی مانند دورهمی های کوچک، کافه نشینی و قرارهای دوستانه، گوشواره های آویز بلند را استفاده کنید.

 • موهای بلند:

برای مدل موهای بلند و همچنین فرفری که خود به راحتی باعث می شوند تا گوشواره دیده نشود و همچنین در صورت دیده شدن، به دلیل زیبایی موهای فر، از زیبایی گوشواره کاسته می شود، بدون شک، استفاده از گوشواره های بلندتر و با رنگهای بیشتر  برای استفاده به شما توصیه می شود.
مانند گوشواره های دایره و یا مربع بزرگ و یا گوشواره هایی با منگوله و یا زنجیر بلند که به راحتی قابل مشاهده هستند.

معیارهای انتخاب گوشواره بر اساس رنگ مو

در انتخاب گوشواره ای مناسب، بهتر است که به رنگ موهای خود نیز توجه داشته باشید.

البته استفاده از گوشواره های طلا که سنگی بر روی آن نصب شده باشد، به راحتی با هر رنگ مویی جلوه می نماید.

 • موهایی با رنگ روشن و بلوند:

گوشواره مناسب برای این رنگ مو، بهتر است که دارای رنگ باشد تا به دلیل تمایز رنگ آن با مو رنگ روشن، به راحتی دیده شوند.

به عنوان مثال، گوشواره هایی با رنگ قرمز و یا آبی گزینه های بسیار مناسبی هستند.

 • موهایی با رنگ قرمز، شرابی و یا ماهاگونی:

خانم هایی که رنگ موهایشان به رنگ های قرمز، شرابی و یا ماهاگونی است، بهترین گزینه برای آن ها، استفاده از گوشواره هایی با رنگ سرد مانند رنگ های سبز، بنفش، آبی و آبی فیروزه می باشد. زیرا استفاده از گوشواره هایی با رنگ های صورتی و یا قرمز، فقط موجب دیده نشدن آن می شود.

 • موهایی با رنگ تیره:

خانم هایی با رنگ موهای مشکی، قهوه ای تیره، مسی و نارنجی نیز بهتر است که از گوشواره هایی با رنگ های سفید، پاستلی و همچنین از رنگ های ملیح مانند یاسی، صورتی و یا فیروزه ای استفاده کنند تا به خوبی نمایان شوند.

معیارهای انتخاب گوشواره بر اساس مدل مو

برای انتخاب گوشواره ای مناسب با مدل موهایتان، بهتر است که به موارد زیر توجه داشته باشید.

 • مدل موی باز و صاف:

برای این مدل مو، بهترین انتخاب گوشواره های بلند و آبشاری هستند که به زیبایی نمایان شوند.

گوشواره

 • مدل موی فر:

مدل مناسب گوشواره برای موهای فر که خود به تنهایی بسیار زیبا و دل فریب هستند نیز، نوع میخی، حلقه ای، میله ای و صاف است تا در موهای شما گیر نکرده و به زیبایی جلوه کنند.

گوشواره

 • مدل موی بافته شده:

برای مدل مو بافته شده نیز، گوشواره های منگوله ای و همچنین گوشواره های بلند بهترین انتخاب هستند تا به زیبایی جلوه کنند. البته اگر ساده بودن برایتان ملاک است، استفاده از مدل میخی نیز بهترین انتخاب برای شماست.

گوشواره

 • مدل موی دم اسبی:

برای مدل مو دم اسبی نیز، بهترین انتخاب گوشواره های میخی، اشک و یا چلچراغی هستند تا به زیبایی نمایان شوند. همچنین باعث هرچه بیشر کشیده نشان دادن صورت شما نیز می شوند.

گوشواره

 • مدل موی یک طرفه:

در مدل مو یک طرفه که موهایتان بر روی یک شانه قرار گرفته اند نیز، گوشواره لوستری، بهترین انتخاب است تا به زیبایی جلوه کنند.

همچنین استفاده از مدل تا به تا که یک جفت بلند و دیگری کوتاه است نیز گزینه مناسبی می باشد. در این مدل می توانید لنگه کوتاه تر را برای گوشی که روی آن پوشیده شده و لنگه آویز و بلندتر آن را برای گوشی که موهایتان بر روی قرار نگرفته است استفاده کنید.

گوشواره

 • مدل موی شینیون:

برای مو شینیون شده نیز، بهترین انتخاب گوشواره های ظریف، و بلند هستند تا به زیبایی نمایان شوند. همچنین مدل های بزرگ و خیره کننده مانند مدل های لوستری و یا آویز نیز انتخاب های مناسبی هستند.

گوشواره

این مقاله را هم بخوانید:

نکات کلی دیگر برای ست کردن گوشواره با موهایتان

 • اگر صورتی کشیده با موهای بلند و صاف دارید، بهترین انتخاب برای شما، مدل حلقه ای است.
 • همچنین اگر صورتی گرد دارید، مدل حلقه ای گرد صورت شما را گردتر نشان خواهد داد.
 • اگر موهای بلندی دارید، گوشواره های آویز و یا به رنگ سفید و درخشان، بهترین انتخاب برای شماست.
 • اگر قصد دارید که از گوشواره های نگین دار رنگی استفاده کنید، حتما به رنگ چشم و موهایتان نیز توجه کنید تا بهترین ترکیب رنگی را نیز داشته باشید.
ارسال دیدگاه