انگشتر در هر یک از انگشتان دست، چه معنایی می دهد؟

انگشتر فنری کد R516

امروزه در میان جوانان، استفاده از زیورآلات مخصوصا انگشتر، بسیار رایج شده است. خیلی از جوانان بنا به اقتضای مد، از تعداد زیادی انگشتر در دستان خود استفاده می کنند که البته هر کدام از انگشتان، معانی خاص خود را به همراه دارند.

البته معنی انگشتر درهر کدام از انگشتان دست راست با انگشتان دست چپ نیز متفاوت است.

قرارگیری انگشتر در انگشت شست:

در افسانه های روم باستان، تمامی انگشتان دست به نام یکی از خدایان رومی نامگذاری شده اند، ولی انگشت شست، تنها انگشتی است که از نامگذاری مستثناء بوده و هیچ نامی را برایش انتخاب نکرده اند.

البته عدم نامگذاری انگشت شست به معنا نبوده که این انگشت از اهمتی برخوردار نبوده است، بلکه بر خلاف آن، این انگشت نمادی از اراده بالای فرد، آینده نگری او نسبت به مسائل زندگی شخصی یا جهان پیرامونش می باشد.

اگر مردی را دیدید که انگشتری در انگشت شست دست راست خود جای داده، بدانید بر این باور است که به این وسیله می خواهد قدرت خود را به نمایش بگذارد. البته در فلسفخ چینی، نمادی از انعطاف پذیری و داشتن قابلیت تطابق با خواسته ها و تمایلات دیگران است. در صورتی که انگشتر در انگشت شست دست چپ، به معنای مدعی بودن شخص می باشد.

قرارگیری انگشتر در انگشت شست خانم ها نیز به معنای کله شق بودن و همچنین زود عصبانی شدن و از کوره در رفتن و همچنین توانایی حل مشکلات می باشد.

انگشتر

قرارگیری انگشتر در انگشت اشاره:

انگشت اشاره که “ژوپیتر” نیز نامیده می شود که نام بزرگترین خدای روم باستان می باشد.

قرارگیری انگشتر در این انگشت، به معنای قدرت رهبری، جاه طلبی، روابط اجتماعی خوب و همچنین اعتماد به نفس بالای فرد است. همچنین در برخی از فرهنگ ها، نمادی از ازدواج است.

چینی ها بر این باورند کسانی که در انگشت اشاره دست چپ خود انگشتری را قرار می دهند، تشنه قدرت و ریاست هستند. در صورتی که اگر در دست راست باشد، به معنای مطیع بودن و همچنین قبول توصیه های اطرافیان می باشد.

انگشتر

قرارگیری انگشتر در انگشت میانی:

انگشت وسط و یا میانی انسان، نمادی از سیاره زحل می باشد که تعادل کلی شخصیت فرد را نشان می دهد.
زیرا تعادل دست انسان بر روی انگشت وسط او قرار دارد.

افرادی که زیورآلات حود را بر روی این انگشت قرار می دهند، افرادی قانون مدار، با عدالت و طرفدار حق هستند.

چینی ها بر این باورند که قرارگیری انگشتر در انگشت میانی دست راست، قابلیت فرد را در تصمیم گیری درست در شرایط مختلف و استقلال فکری او و همچنین قابلیت برقراری صلح را نشان می دهد.
در صورتی که در دست چپ، مفهوم خاصی نداشته و صرفا جهت زیبایی می باشد.

قرارگیری انگشتر در انگشت حلقه:

انگشت چهارم که “آپولو” نامیده می شود. آپولو نماینده خلاقیت هنری، فرهنگی بالا، زیبایی و عشق است.

در نتیجه قرارگیری انگشتر در این انگشت، نمادی از ازدواج و یا نامزدی می باشد که نشانی از متاهل و متعهد بودن فرد است.

همچنین قرار دادن انگشتر در انگشت چهام دست راست، نشان دهنده رمانتکی بودن شخص و علاقه اش به ازدواج است.

در ایران، قرارگیری انگشتر در دست چپ نمادی از نامزدی است، در صورتی در کشورهای اروپایی، بر این باورند که انگشتر نامزدی باید در دست راست شخص قرار گیرد. به این دلیل که اشراف زادگان، انگشتر را در دست چپ خود قرار می دادند و تاکنون نیز این رسم ادامه دارد.

رومیان باستان نیز حلقه ازدواج خود را در دست راست خود قرار می دادند و بر این باور بودند که دست چپ، نمادی از ناراحتی و غیر قابل اعتماد بودن است.

در بیشتر کشورها، انگشت چهارم دست چپ، به دلیل اینکه رگ این انگشت که آن را “رگ عشق” می دانند، مستقیما به قلب می رسد را انگشت حلقه می دانند.
یونانیان باستان نیز بر این باور بوده اند و به همین دلیل در زمان ازدواج، آن را در دست چپ خود قرار می داده اند.

در هند نیز سالیان سال حلقه خود را در دست راست خود قرار می دادند و بر این باور بودند که دست چپ، ناپاک است.

در آلمان و هلند نیز، حلقه نامزدی خود را در دست چپ و حله ازدواج خود را در دست راست قرار می دهند.

در صورتی که به طور کلی در کشورهای نروژ، دانمارک، استرالیا، لهستان، بلغارستان، روسیه، پرتغال، اسپانیا، بلژیک، گرجستان، صربستان، اوکراین، یونان، لتونی، مجارستان، کلمبیا، کوبا، پرو و ونزوئلا رسم بر این است که حلقه ازدواج خود را در دست راست خود قرار می دهند.

چینی ها نیز بر این باورند که اگر کف دستان خود را به هم بچسبانید و نوک انگشتان خود را به هم متصل کنید، تنها انگشتانی که نمی توانند از یکدیگر جدا شودن، انگشتان چهارم دست راست و چپ هستند. به همین دلیل اعتقاد دارند که حلقه نامزدی و ازدواج را باید در این انگشتان قرار داد تا زن و شوهر تا آخر عمر خود با هم باشند و عشقشان نیز ابدی باشد.

این مقاله را هم بخوانید:

سنگ یشم، انواع مختلف و خواص درمانی باورنکردنی آن

قرارگیری انگشتر در انگشت کوچک:

انگشت کوچک “سیاره عطارد” نامیده می شود.

قرارگیری انگشتر در انگشت کوچک به این معناست که شخص، قدرت بیان بالا، روابط اجتماعی عالی و در نتیجه دوستان نیز زیادی دارد. این افراد، افرادی خلاق، دارای اعتماد به نفس بالا، دارای حافظه ای خوب و همچنین علاقه مند به پیدا کردن دوستانی جدید می باشند.

جالب است که بدانید این انگشت، قدرت تنظیم روابطتان با محیط و آدم های اطرافتان را دارد.
به همین دلیل، اگر زمانی احساس کردید که در روابط خود با دیگران، دچار مشکل شده اید، انگشتری را در این انگشت قرار دهید.

افرادی که در انگشت کوچک چپ خود انگشتری قرار می دهند، افرادی بسیار جدی هستند.
در صورتی که اگر در دست راستشان قرار داشته باشد، به این معناست که شخصی است که رفتاری دوستانه با اطرافیان خود دارد.

در دوران باستان نیز، مردان متاهل، دو انگشتر را در انگشت کوچک دست چپ خود قرار می دادند، که حلقه زیرین شامل نگین و حلقه بالایی یک حلقه ساده بوده است.

انگشتر

ارسال دیدگاه