سنگ ماه تولد و خواص درمانی منحصر به فرد هر کدام از آن ها

دستبند کد B654

متولدین هر ماه، سنگ ماه تولد منحصر به فرد خود را دارند که با حالات روحی و جسمی شخص متناسب است.
سنگ ماه تولد، از گذشته های خیلی دور مورد توجه بوده و برای بهبود کیفیت زندگی از آن استفاده می شده است.
هر کدام از سنگ های موجود در طبیعت، خاصیت و انرژی ویژه ای دارند که از امواج کیهانی عبور کرده و به واسطه اینکه آن ها را به صورت گردنبند به گردن خود آویخته اید، این انرژی را به بدن شما منتقل می نمایند.
دانشمندان نیز بر این عقیده اند که هر کدام از سنگ ها، با متولدین ماهی خاص، ارتباط بیشتر و بهتری را برقرار می کنند و به این صورت می توانند برای درمان بیماری ها و یا متعادل کردن انرژی، قوای روحی و جسمی فرد، موثر واقع شوند.

سنگ متولدین هر ماه

ماه فروردین: الماس (Diamonds)

الماس، یکی از زیباترین و گران بهاترین سنگ های موجود در طبیعت است.
این سنگ بیشترین ارتباط را با متولدین ماه فروردین برقرار می کند.
الماس، سنگی است که سمبلی از شجاعت و قدرت است و عشقی جاودانه و وصف ناپذیر را با خود به همراه دارد.
این سنگ باعث افزایش اعتماد به نفس و همچنین احساس شکست ناپذیر بودن را در فرد تقویت می نماید.

خواص درمانی سنگ الماس:
این سنگ باعث تعادل و استقلال در فرد شده و همچنین حس حسادت را در فرد کنترل می کند. عدم اطمینان را به شریک احساسی خود را از بین برده و ذهن او را جلا می بخشد.

ماه اردیبهشت: زمرد (Emerald)

زمرد، از زمان های بسیار دور، به عنوان سنگ درمانی مورد استفاده قرار گرفته است و از ویژگی های بارز آن می توان به متعادل کردن روح و جسم انسان اشاره کرد.
یوگی ها و کسانی که به مدیتیشن علاقمند هستند، این اعتقاد را دارند که به وسیله این سنگ، خیلی زودتر می توانند به تمرکزی که مد نظرشان است رسیده و بر روی آرامش درونی خود تمرکز پیدا کنند.
این سنگ، قدرتی را که فرد بتواند زودرنجی، نگرانی ها و دلواپسی های متعدد را از خود دور کند را تقویت کرده و همچنین موجب تقویت قدرت بیان و بصیرت نیز می شود.

خواص درمانی سنگ زمرد:
این سنگ برای تعادل بخشیدن هرچه بیشتر روح و جسم موثر است. بر روی تنظیم فشار خون، تاثیری مثبت داشته و قلب و کلیه را تقویت می نماید. باعث بهبود زخم معده، روده، دردهاد ستون فقرات، روماتیسم و التهابات مفصلی می شود. سیستم گوارشی را تقویت کرده و برای رفع دیابت نیز موثر است.

ماه خرداد: مروارید (Pearls)

مروارید، اضطراب، افسردگی و تغییرات ناگهانی خلق و خو را در فرد کاهش داده، لطافت روح، ابتکار، خلاقیت و نیروی حیات را افزایش می دهد.

خواص درمانی مروارید:
مروارید، نیروی حیات، اعصاب و چشم ها را تقویت کرده و و بر روی عملکرد کلیه ها، طحال، عضلات و همچنین زخم معده، تاثیرگذار است. از روده ها محافظت کرده و برای کمبود کلسیم از آن استفاده می شود.

ماه تیر: یاقوت سرخ (Ruby)

این سنگ، باعث افزایش انرژی، شهامت و بیداری احساسات در شخص می شود.با تغییر رنگ خود، می تواند صاحبش را از اخبار ناخوشایند، بد اقبالی و همچنین بیماری دور نگه دارد و قلب او را از عشق به خود لبریز می نماید.این سنگ باعث می شود که فرد در حالت تمرکز، بتواند نیرو و انرژی معنوی خود را افزایش داده تا بتواند از آرزوهای خود حمایت کرده، و از وابستگی ها رهایی یابد.

خواص درمانی یاقوت سرخ:
این سنگ، فشار خون خیلی پایین را افزایش داده و حالت ضعف و ناتوانی را در فرد تقویت می نماید.بی حسی و رخوت را از بین برده، بینایی را به وسیله افزایش جریان خون در چشم ها، افزایش داده و سیستم ایمنی را بالا می برد. بیماری های قلبی را بهبود بخشیده و بر عملکرد طحال و متابولیسم تاثیر فراوانی دارد. بیماری های زنانگی را بهبود بخشیده و بر روی اختلالات قاعدگی تاثیر بسیار زیادی دارد.

ماه مرداد: زبرجد (Peridot)

این سنگ، سمبل خورشید جان بخش، شکوه و آرامش است.کابوس های شبانه، توهم و خشم را دفع نموده و خواب را بهبود می بخشد. تمرکز، خلاقیت و آگاهی را افزایش داده و نشاط، روحی شاداب، خلق و خویی بهتر و صلح را برایمان به ارمغان می آورد.

خواص درمانی زبرجد:
این سنگ، باعث هماهنگی و آرامش اعصاب شده و برای تقویت قلب و اصلاح جریان خون موثر است. برای درمان افسردگی، عصبانیت، بی خوابی و حالت های ضعف موثر بوده و سردرد را تسکین می دهد. اعصاب چشایی را تحریک کرده و غدد را تقویت می نماید. ستون فقرات را نیرو می بخشد و همچنین برای تنگی نفس، برونشیت، سرفه، سرما خوردگی و التهاب نایژه ها نیز مفید است.

ماه شهریور: یاقوت کبود (Sapphire)

این سنگ، سمبل وفاداری، دانایی و فرزانگی است. برای مدیتیشن، بیداری نیروهای درونی، حس ششم و قدرت پیش بینی موثر بوده و تردید و دودلی را کاهش می دهد.

خواص درمانی یاقوت کبود:
این سنگ، دارای خاصیت شفابخشی است و بر روی سلول های پوست، مو و ناخن تاثیر بسیاری دارد. سیستم عصبی را بهبود بخشیده و بر روی بیماری های مزمنی مانند نقرس و روماتیسم، اثرات مثبتی دارد.  از این سنگ برای درمان سرگیجه و جلوگیری از خونریزی زخم استفاده می گردد. دردهای عصبی، نقرس، دردهای مفصلی، قولنج، سوزش معده و سردردهای شدید را درمان می کند. در درمان سینوش پیشانی، ناراحتی های گوش و فک نیز موثر است.

ماه مهر: اُپال یا اوپال (Opal)

این سنگ، از خانواده سنگ عقیق است که در کشور استرالیا یافت می شود.
این سنگ سمبل عشق، امید، پاکی، شفافیت ، غلبه بر دشمنان است.
در گذشته های دور، مردم بر این اعتقاد بودند که اگر شخصی که مبتلا به افسردگی است به سنگ اپال سیاه نگاه کند، افسردگیش درمان می شود. این سنگ نیروهای مثبت را جایگزین نیروهای منفی کرده و صفات خوب را در ما تقویت می نماید. همچنین باعث  ایجاد شادابی، روشنایی و بصیرن نیز می گردد.

خواص درمانی اپال:
این سنگ در درمان افسردگی موثر بوده و نگرانی های ناشی از ابهامات را از بین می برد. قلب و جریان خون را تقویت کرده و به بدن نیرویی تازه می بخشد. در درمان معده، ورم معده و روده موثر است.

ماه آبان: توپاز (Topaz)

این سنگ، نماد رشد و برکت است. التیام بخش و جوان کننده بوده بر قدرت فکر و خلاقیت میافزاید. این سنگ برای افسردگی، عصبانیت و نگرانی بسیار موثر بوده و حالات روحی را بهبود می بخشد.

خواص درمانی توپاز:
در عملکرد سیستم ایمنی روده و عملیات هضم در دستگاه گوارش تاثیر بسیاری داشته، متابولیسم را افزایش داده، سوخت و ساز سلولی را بهبود بخشیده و مشکلات هورمونی را رفع می نماید. قلب، دستگاه گردش خون و اعصاب را تقویت نموده و برای کلیه ها و کبد نیز مفید است.

ماه آذر: فیروزه (TURQUOISE)

این سنگ سمبل موفقیت، عشق، سلامتی، شادی و زیبایی و رنگ آن نماد آسمان بهشتی است. از این سنگ، به عنوان سنگ حامی یاد شده و باعث جایگزینی نشاط با اندوه و عامل افزایش اعتماد به نفس در یک جمع می شود. جاذب انرژی مثبت و دافع ارتعاشات منفی و کابوس ها می باشد.

خواص درمانی فیروزه:
در درمان افسردگی مفید بوده و قلب را تقویت می نماید. درد گلو، التهابات و بیماری های دستگاه تنفس را درمان کرده، و برای بیماری هایی که در اثر سوء تغذیه و کمبود مواد عذایی به وجود آمده اند، اثربخش است. همچنین اثر بسیاری بر روی کمبود اکسیژن و مسمومیت خونی دارد.

ماه دی: گارنت (Garnets)

این سنگ، سمبل وفاداری و پایبندی است و به عنوان التیام بخش شهرت پیدا کرده است. خوابی توام با آرامش و بدون کابوس را برایتان به ارمغان می آورد و مانع تاثیر امواج منفی و همچنین باعث افزایش انرژی و قوای بدن و استقامت جسم است. با نفوذی که بر روی غده هیپوفیز دارد، برای مدیتیشن بسیار عالی می باشد.

خواص درمانی گارنت:
در تقویت قلب و عروق، افزایش خون و خون سازی تاثیر بسیاری دارد. خستگی و تحلیل قوای جسم را از بین می برد. در درمان التهابات مفصلی، روماتیسم و بیماری های پوستی کاربرد دارد. همچنین، کلیه، کبد و طحال را نیز تقویت می کند.

ماه بهمن: آماتیست (Amethyst)

این سنگ، سنگی کریستالی و به رنگ بنفش است. باعث از بین رفتن اضطراب و کابوس گشته و آرامش را برای آن ها به ارمغان می آورد. این سنگ، سمبل صلح، آشتی و صمیمیت است. ذهن، جسم، اراده و شهامت را تقویت کرده و همچنین ترس، تردید، نتش های عصبی و افکار منفی را از بین می برد. متابولیسم و سطح هورمون های بدن را تنظیم کرده و در انجام ارتباطات روحی و معنوی، شخص را حمایت می کند.

خواص درمانی آماتیست:
استرس، مشکلات روانی، سردردهای میگرنی و فشارهای عصبی را کاهش می دهد. غدد و هورمون ها را تقویت کرده و سوخت و ساز سلولی را افزایش می دهد. همچنین بدن را در زمان بی خوابی و اضطراب محافظت می نماید.

این مقاله را هم بخوانید:

تمامی مواردی که برای خرید مروارید طبیعی و اصل، لازم است که بدانید

ماه اسفند: آکوامارین (Aquamarine)

این سنگ، سمبل سلامتی، صداقت، جوانی، زیبایی و وفاداری می باشد. عشق را در وجود فرد افزایش داده و غم، اندوه و اضطراب را برطرف می نماید. همچنین قدرت بیان و هوش را افزایش می دهد.

خواص درمانی آکوامارین:

این سنگ در درمان بیماری های مجاری نتفسی، برونشیت، ریه و همچنین ناراحتی های گردن موثر بوده و فرد را در برابر سرماخوردگی و التهاب حنجره محافظت می نماید. قلب و تارهای صوتی را تقویت کردهو از انفاکتوس قلبی جلوگیری می کند. در آلرژی و حساسیت هایی که باعث ریزش اشک در چشم ها می شود را از بین برده و سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند.

ارسال دیدگاه