دستبند، برای مچ کدامین دست مناسب است

دستبند گوی کد B717

امروزه زیورآلات همانند گذشته از اهمیت و محبوبیت زیادی در بین مردم و مخصوصا جوانان برخوردار است.

تمامی کسانی که به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند، از زیورآلات مختلف نیز استفاده می کنند.

یکی از این زیورآلات، دستبند است.

از زمان های گذشته تا کنون، رسم بر این بوده که آقایان دستبند و یا ساعت خود را بر روی مچ دست چپ، و خانم ها دستبند و یا ساعت خود را بر روی مچ دست راست قرار دهند.

برای اندازه گیری آن، پهن ترین قسمت مچ دست و یا کمی پایین تر از استخوان مچ دست را اندازه گیری می کنند و در نهایت ۱،۳ سانتی متر به آن اضافه می کنند تا اندازه مناسبی در مچ دستتان داشته باشد. ولی اگر تمایل دارید که دستبند در دستتان آزاد باشد، بهتر است که به جای ۱،۳، حدودا ۲،۳ سانتی متر به اندازه آن اضافه کنید.

قرارگیری دستبند در دست راست

چینی های باستان نیز بر این باورند که قرارگیری دستبند بر روی مچ دست راست کاری اشتباه است.

زیرا آن ها در طب سوزنی اعتقاد دارند که بعضی از اعضای بدن انسان، دارای نقطه “شنمن/ Shenmen” یا همان “دروازه بهشت/دروازه آسمان” است که در طب سوزنی از آن برای درمان خیلی از چیزها مانند استرس و اضطراب، افسردگی و حتی بیماری های التهابی نیز استفاده می شود.

از نقطه های قرارگیری “شنمن” در بدن می توان به گوش و همچنین مچ دست چپ نیز اشاره کرد. این نقطه در محل تلاقی کانال حرکتی مچ دست و تاندون ها قرار گرفته.

به همین دلیل بر این باورند که اگر شما دستبندی که هرچه قدر هم نازک و سبک باشد را، بر روی مچ دست چپ قرار دهید، سبب آسیب دیدن، رگ به رگ شدن رباط ها و تاندون های مچ دست می گردد.

همچنین اگر این آسیب جدی تر شود، ممکن است فرد به بیماری “سندرم کارپال تونل” مبتلا گردد، که این بیماری از اثر فشردگی عصب میانی در ناحیه تونل کارپال ایجاد می‌شود و باعث می گردد انگشتان دست، دچار اختلالات حسی و حرکتی شوند.

قرارگیری دستبند در دست چپ

در برخی از ادیام و اقوام، بر این باورند که سمت چپ بدن، حکم گیرنده بدن را دارد و با بستن دستبند در روی مچ دست چپ، می توانند اقبال بد و صدمات را از خود دور کنند.

به عنوان مثال، در دین یهود، از هر ۱ میلیون نفر، تنها ۱ نفر وجود دارد که قدرت پیش گویی دارد که او را “کابالا” می نامند. برای اینکه در زمان پیش گویی، بتواند تمرکز خود را بالاتر ببرد، دستبندی قرمز رنگ به نام “کابالا” را هفت دور به دور دست خود می پیچاند. علت هفت دور پیچیدن این دستبند نیز به این علت است که در دین یهود، عدد هفت، عددی مقدس است.

این مقاله را هم بخوانید:

گوشواره، انتخاب مدل مناسب با رنگ و مدل موی شما

دستبند در موقعیت های مختلف

استفاده از دست بند در موقعیت ها و مناسبت های مختلف، می تواند در زیبایی ظاهر شما تاثیر به سزایی داشته باشد.

همانطور که می دانیم، استفاده از دستبند اگر با لباس و حتی زیورآلات دیگرتان ست باشد، می تواند زیباییتان را دوچندان کند.

میتوانید در قرارهای خودمانی با دوستان، برای زیبایی ظاهرتان، از دستبندهایی که امروزه ترند شده اند استفاده کنید.
ولی برای قرار ملاقات های کاری، بهترین گزینه، استفاده از دستبند ساده و ظریف است.

حتی می تواند دست بند مورد نظرتان را در صورتی که با سبک ساعتتان هم خوانی داشته باشد، در کنار هم و در یک دست استفاده کنید.

ولی اگر فکدر می کنید که ساعتی که از آن استفاده می کند، ارزش قیمتی زیادی دارد و دستبند شما ممکن است باعث به وجود آمدن خط و خش بر روی آن شود، توصیه می کنیم که دست بندتان را در دست دیگر قرار دهید.

اگر می خواهید که دست بندتان را در معرض دید قرار دهید، حتما آن را به صورت جداگانه و تک استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه