حلقه نامزدی pave و نکات مهم درباره آن هنگام خرید

انگشتر کد R689

انگشتر پایه سنگفرشی (Pave)، از پرطرفدارترین نوع حلقه نامزدی می باشد که نام آن (Pave)، ریشه در زبان فرانسوی دارد که “سنگ فرش” معنی می شود.

این نوع انگشتر، دارای رکابی پر از الماس های ریز براق می باشد که در بعضی از مدل های آن، الماسی بزرگ تر در وسط رکاب آن خودنمایی می کند که این الماس به وسیله ۴ و یا ۶ چنگک در جای خود قرار داده می شود.

این نوع انگشتر به نسبت جواهرات دیگر، قیمت کمتری دارد که خرید آن برای زوج هایی که قصد ندارند برای حلقه نامزدی خود هزینه زیادی را تقبل کنند، بسیار به صرفه است.
از دلایلی که هزینه خرید این نوع انگشتر از دیگر جواهرات مقرون به صرفه تر است، ریز بودن سنگ های روی رکاب و جزئیات کمتر و برش ساده تر آن است.

نکات مهم در زمان استفاده از حلقه سنگ فرشی (Pave)

  • در زمان خرید انگشتر پایه سنگفرشی (Pave)، حتما به چیدمان الماس ها بر روی رکاب انگشتر دقت کنید. اگر چیدمان آن ها به سختی و به صورت فشرده در کنار هم باشد، می توانند به راحتی آسیب ببینند و بشکنند.
  • تمامی سنگ ها را به دقت چک کنید تا در یک ردیف و در یک ارتفاع و همچنین کاملا و محکم در سر جای خود قرار گرفته باشند. در غیر این صورت احتمال زیادی وجود دارد تا از جای خود در بیایند و گم شوند.
  • با استفاده از ذره بین مخصوص جواهرات، نگین های به کار رفته در انگشتر را چک کنید تا بر روی آن ها ترکی وجود نداشته باشد.
  • به چیدمان نگین ها بر روی رکاب انگشتر دقت کنید تا همه آن ها در یک ردیف و در یک ارتفاع قرار داشته باشند.
  • دقت کنید دندانه هایی که برای نگه داشتن سنگ بر روی رکاب قرار داده شده است، اندازه اش خیلی بزرگ نباشد، در غیر این صورت سنگ ارزشمندتان به راحتی دیده نخواهد شد. همچنین ارتفاع داندانه ها نباید از ارتفاع سنگ به مقدار زیادی بلندتر باشد، زیرا در این حالت و در صورت کوچکترین برخود و یا ضربه ای، می شکند و سنگ گران بهای کار شده بر روی انگشتر گم می شود.

این مقاله را هم بخوانید:

بی نهایت، نماد به کار رفته در طلا و جواهرات، به چه معناست؟

 

نحوه نگهداری از انگشتر پایه سنگفرشی (Pave)

تمام زیبایی حلقه pave، به دلیل سادگی و داشتن الماس های ریز روی رکاب آن، تمیز بودن و براق بودن آن است.

اگر هر چند وقت یکبار آن را تمیز نکنید، سنگ های به کار رفته بر روی رکاب انگشتر کدر شده و از زیبایی آن کاسته می شود.

پس بهتر است زمانی که قصد استفاده از آن را دارید، ابتدا سنگ های آن را از گرد و غبار پاک کرده تا زیبایی آن را حفظ نمایید.

ارسال دیدگاه