زنجیر طلای پاره شده را در منزل به راحتی تعمیر کنید

گردنبند کد N1050

امروزه بسیاری از کسانی که از طلا و زیورآلات طلا استفاده می کنند، ترجیح می‌دهند که طلا و جواهرات ارزشمند خود، در صورتی که آسیبی ببیند و یا دچار پارگی شود، آن را به دست متخصصان این امر بسپارند تا برایشان تعمیر کنند.

اما بسیاری هم هستند که اگر مشکل زنجیر و یا گردنبندشان، فقط در حد پاره شدن باشد، ترجیح می دهند که خودشان آن را  در منزل تعمیر کنند.

البته این نکته را نیز بهتر است بدانید که تعمیرات زنجیر طلا در منزل، نیاز به ابزار و وسایل مخصوص خود را دارد که لازم است آن ها را داشته باشید.

همچنین برای انجام این کار، یکی از نکات بسیار مهم و ضروری، داشتن صبر و حوصله زیاد است. زیرا تعمیر زنجیر طلا، کاری بسیار ظریف است که باید با دقت و حوصله زیاد آن را انجام دهید.

پس اگر زمانی تصمیم گرفتید که زیورآلات طلای خود را تعمیر کنید، بهتر است که این کار را در روزی که سرتان خلوت است و مشغله خاصی ندارید، با دقت و حوصله زیاد انجام دهید.

زنجیر

لوازم مورد نیاز برای تعمیر زنجیر طلا در منزل

لوازمی که برای تعمیر زنجیر و یا زیورآلات طلا در منزل نیاز دارید، تا به بهترین شکل بتوانید آن را بازسازی کنید به شرح زیر است:

  • انبردست
  • انبر (پنس)
  • ذره‌بین

البته باید توجه داشته باشید که ابزارهایی که نام بردیم، باید با سایز زنجیرمورد نظرتان متناسب باشد، به این معنا که باید ابزارهایی ظریف و با سایزی کوچک را در اختیار داشته باشید.

ذره‌بینی با قدرت بزرگ‌نمایی زیاد نیز برای این که بتوانید حلقه‌های زنجیر را بهتر و همچنین بزرگ تر ببینید مورد نیاز است.

برای انجام این کار، در ابتدا محلی مناسب را برای انجام این کار در نظر بگیرید. بهتر است که این کار را در جایی پر نور و بر روی سطحی صاف، مانند میز انجام دهید.

در حین کار، برای جلوگیری از گم شدن تکه ای از زنجیر در صورتی که از دستتان افتاد، بهتر است که پارچه ای تمیز را بر روی سطح میز پهن کنید.

 

این مقاله را هم بخوانید:

طلا و راه های از بین بردن خط و خش از روی سطح آن

 

زنجیر

نحوه تعمیر زنجیر

ابتدا برای تعمیر زنجیر گردنبند طلا، آخرین حلقه زنجیر را از قسمتی که پاره شده، با کمک انبردست باز کنید.

پس از باز کردن حلقه‌ زنجیر به کمک انبردست، آن را به اولین حلقه‌ای که شکسته نیست متصل کرده و سپس با استفاده از انبر، به آرامی دو سر حلقه را در کنار هم قرار داده و سفت کنید.

توجه داشته باشید که این کار را حتما با دقت و ظرافت بسیار انجام دهید تا حلقه‌ زنجیر مورد نظرتان را بیش از حد خم نکنید و حتی باعث شکستن آن به صورت غیر عمد نشوید.

به این صورت و به راحتی می توانید حلقه های زنجیرتان را به هم متصل و استفاده کنید.

ارسال دیدگاه