چگونه مناسب ترین سایز انگشتر را برای انگشتان خود انتخاب کنیم

انگشتر چندضلعی کد R525

بسیاری از ما، زمانی که می خواهیم انگشتری را به صورت آنلاین برای خود سفارش دهیم تا برایمان بسازند، و یا اینکه انگشتری خریداری کنیم، به دلیل اینکه سایز دقیق انگشتری که مناسب انگشتانمان باشد را نمیدانیم، دچار مشکل می شویم.
برای اینکه این مشکل حل شود، بهترین راه این است که به طلا و یا جواهر فروشی مراجعه کرده و با استفاده از ابزار مناسبی که  برای اندازه گیری این کار دارند، به راحتی سایز دقیق انگشتان خود را بفهمیم.

بر اساس گزارشاتی که آزمایشگاه گوهرشناسی کشور سوئیس ارائه داده است، اندازه حلقه خانم ها به طور میانگین بین ۵ تا ۷، و اندازه حلقه آقایان بین ۹ تا ۱۱ است. البته این اعداد کاملا تقریبی هستند و برای همه افراد با هر قد و وزنی صدق نمی کنند.

روش های تعیین اندازه انگشتر با کمترین امکانات و بدون داشتن ابزار

در طلا و جواهر فروشی ها، برای اینکه بتوانند اندازه دقیق انگشتر مناسب برای شما را بفهمند، از قالب استیل حلقه استفاده می کنند. به این صورت که انگشتری که مناسب انگشت شماست را بر روی این قالب قرار می دهند و از روی اعدادی که بر روی آن درج شده اند، اندازه دقیق را برای شما پیدا می کنند.

راه دیگر آن نیز استفاده از اندازه گیرهای فلزی حلقه است. این وسیله، در حقیقت حلقه بزرگی است که حلقه های کوچکی با سایز مختلف در درونش قرار دارند. همچنین این حلقه ها، مدل باریک و پهن نیز دارند تا اندازه گیری به صورت کاملا دقیق انجام شود. به این دلیل پهنای حلقه از اهمیت زیادی برخوردار است که زیرا در تعیین سایت انگشتر برای هر نوع دست که لاغر و یا توپر باشد، تاثیر گزار است.

البته راه های دیگری نیز وجود دارند که خودتان در منزل می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

 

 

اندازه گیری به وسیله نخ

در این روش، می توانید نخ باریکی را به دور انگشت مورد نظر خود بپیچید و محل اتصال دو سر نخ را علامت بزنید. سپس نخ را بر روی یک سطح صاف قرار داده و با خط کش آن را اندازه بگیرید. در این حالت، اندازه به دست آمده را با استفاده از نمودار تعیین اندازه انگشتر مقایسه کرده و اندازه به دست آمده که به صورت میلی متر است و در واقع سایز انگشتر مناسب با انگشت شما را نشان می دهد را انتخاب کنید.

اندازه گیری به وسیله قالب صابون

در این روش، میتوانید انگشتری را که سایز مورد نظرتان را دارد، بر روی قلب صابون جامد فشار دهید تا جای انگشتر به صورت دقیق بر روی آن باقی بماند. سپس به وسیله جدول اندازه گیری و یا مراجعه به طلا فروشی، سایز دقیق آن را متوجه شوید.

اندازه گیری به وسیله متر پارچه ای

در این روش باید متر را بر روی پهن ترین قسمت انگشت خود بپیچید و سپس سایز به دست آمده را، با استفاده از جدول اندازه گیری به دست آورید.

اندازه گیری به وسیله چسب کاغذی

در این روش، ابتدا باید چسب کاغذی را به دور انگشت خود بچسبانید. بعد از اینکه دو طرف چسب بر روی هم قرار گرفتند، محل رسیدن دو طرف چسب را علامت بزنید. سپس آن را ببرید و با استفاده از خط کش، اندازه دقیق آن را به دست آورده و با استفاده از جدول اندازه گیری، سایز دقیق انگشتر مناسب برای انگشتان خود را به دست آورید.

اندازه گیری به وسیله نمودار چاپی

در اینترنت می توانید نمودار چاپی انتخاب سایز انگشتر را دانلود و چاپ کنید. در این روش، انگشتر مورد نظرتان را بر روی دایره هم اندازه آن قرار داده و سایز مناسب را پیدا کنید. البته دقت داشته باشید که سایز را بر حسب میلی متر انتخاب می کنید و یا بر حسب اینچ، تا اشتباهی در تعیین سایز به وجود نیاید.
در این شرایط، اگر سایز انگشترتان بین دو سایز قرار داشت، سایز بزرگتر را انتخاب کنید تا مناسب انگشتتان باشد.

این مقاله را هم بخوانید:

تشخیص طلای اصل از بدل با ۱۲ روش کاربردی و دقیق

مواردی که زمان تعیین اندازه انگشتر باید در نظر بگیرید

عوامل زیادی وجود دارند که در تعیین اندازه انگشتر، نقش مهمی را ایفا می کنند و باید آن ها را در نظر بگیرید. همچنین این عوامل می توانند در طول شبانه روز متغییر باشند. انگشتان دست، مانند دیگر اعضای بدن، دارای چربی هستند و در زمان چاق و یا لاغر شدن، مقدارشان تغییر کرده و در نتیجه، سایز انگشتر نیز تغییر می کند.
همچنین، کاهش آب بدن هم نقش مهمی در اندازه انگشتان دستتان دارد. زیرا با کم شدن مقدار آب بدن، انگشتانتان نیز لاغرتر می شوند.

مواردی که در زمان تعییر اندازه انگشتر باید در نظر بگیرید:

  • دما: انگشتان دست در هوای سرد قطر کمتر، و در هوای گرم قطر بیشتری دارند.
  • زمان اندازه گیری: انگشتان دست درزمان صبح، قطر کمتر و در زمان شب، قطر بیشتری دارند. به همین دلیل بهتر است که اندازه گیری انگشتان خود را در اواسط روز و در دمای اتاق انجام دهید.
  • رطوبت: رطوبت زیاد به دلیل جمع شدن آب در زیر پوست، باعث تورم در انگشتانتان می شود.
  • رژیم غذایی: نمک از موادی است که به دلیل حبس مایعات در زیر پوست، باعث تورم در انگشتانتان می شود.
  • کاهش و یا افزایش وزن
  • ورزش
  • بارداری
ارسال دیدگاه